Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Darela,  Important articles,  Rafael Nadal,  Roland Garros,  Tennis Match - Video

RG: SECURITY GUARD AT ATTENTION

Roland Garros: Ochranka v pozoru!
Roland Garros: Ochranka v pozoru!

Při pohledu na fotografie z mužského finále French Open se vám v mysli zřejmě vybaví ponuré vzpomínky z minulosti. I samotný organizátorům musela v průběhu tohoto incidentu ztuhnout krev v žilách.

Rafael Nadal se na chvíli ocitl v podobném ohrožení jako před několika lety (konkrétně 1993, pozn.) i jeho tenisová kolegyně Monika Selešová. Naštěstí, navzdory hrozivě vypadající situaci nebyl tentokrát tenista v přímém ohrožení a nekonalo se dramatické divadlo se zraněním famózního hráče (uvádím na pravou míru, tato situace se nedá porovnat se Selešovou, Rafa nebyl přímo ohrožen, pozn.).

oddělovač

I když teď se už tato událost hodnotí klidně, na kurtech to v daném momentu nevypadalo vůbec dobře. Rafael Nadal se v rohu soustředil na podání a v hlavě si odehrával možnou strategii po něm. Najednou ale z hlediště vyskočil polonahý muž s nápisem na hrudi, maskou na tváři a rozpálenou světlicí.

Tenista si v prvním momentu neuvědomil, co se vlastně děje (rozhovor nejen o tom, ale také o vítězství přinesu později, pozn.), no potom se snažil ujít před neznámým běžcem. Ochranka se ale zachovala bravurně a zatím, co jeden z mužů odvlekl protestujícího pryč od diváků, druhý vzal šokovaného Nadala stranou. Ten zůstal po incidentu viditelně chvilku otřesený.

Hned po ubezpečení účastníků finále, že útočník je už zajištěný a všichni jsou v bezpečí, vyšli na povrch i důvody jeho konání. Společně s ním totiž protestovalo více aktivistů, kteří tak chtěli upoutat pozornost na šlapání po dětských právech v jejich krajině. Žádali i odstoupení prezidenta Hollanda, který odebral některé nevhodné zákony. Vysvětlil i to, že jeho cílem nebylo ublížit ani tenistům a ani ostatním přítomným (i pro mě to byl šok, nechci se ho zastávat, ale chápu jeho chování a jsem toho názoru, že neměl v úmyslu ublížit, v tom mu věřím, pozn.).

Je potřeba si ale uvědomit jeden důležitý fakt, že jak mohl světlici propašovat na stadion navzdory přísným kontrolám. Šlo o absolutní selhání ze strany organizátorů, protože pokud by byly jeho plány jiné, pokud by ho jeden z nich chytil, hráči by byli v obrovském ohrožení. I proto se objevily hlasy požadující odstoupení ředitele známého tenisového turnaje (je to nerozvážnost, kdybych si představila tu odpornou událost, která by mohla nastat, rozjedu se tam a někdo si to odskáče – a to nepíši jen tak do větru, já jsem schopná i jiných věcí…, pozn.)

oddělovač

oddělovač

Zdroj: Šport Aktuality.sk
K videu: Všimněte si toho muže, jde vidět, že běžel směrem k východu, nikoli přímo k Rafovi, kdyby ano, tak snadné to mít ochranka nebude…

oddělovač

5 komentáře

  • Mirco

    ty kokos jak ho tma hodila ta ochranka cez ten plot ci co to bolo 😀 no neviem ci s touto svetlicou nieco vyriesil ten aktivista ale tak snaha saceni 😀 sa necudujem rafovi ze sa vystrasil vsak mu mohol aj ublizit ….a podla mna by mal niekto za to niest zodpovednost ..ved nechapem ako mohol prejst cez ochranku so svetlicou.som rad ze sa nikomu nic nestalo 🙂

  • Luss.*

    Uf, ještě že se mu nebo někomu jinýmu nic nestalo … Docela dost jsem se lekla když jsem to viděla poprvý …

  • Angie.

    Ono obecně to finále bylo takové zvláštní. Nejdřív tam něco skandovali a nechtěli zmlknout, než je museli vyvést z tribuny, potom tam skočil tenhle týpek s dýmovnicí, pak si tam ještě Ferrer vyměnil pár slov s nějakým z dalších diváků, to bylo pořád něco. Každopádně musím říct, že mě to dost vyděsilo, jak tam skočil, ono to nebylo moc dobře vidět, až potom, když ho sejmuli, ale muselo to bejt fakt nepříjemný, nedivím se, že byl Rafa otřesený. To se Selešovou bylo horší, tohle nevypadalo úplně, že by chtěl vyloženě Rafovi ublížit, spíš na sebe upozornit a udělat humbuk, ale stejně. Brr.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com