Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Important articles,  Match Results,  Monte Carlo,  Rafael Nadal

RAFAEL NADAL VS DAVID GOFFIN SEMIFINAL

ATP MONTE CARLO – David Goffin se na šestý pokus dočkal skalpu Novaka Djokoviče. Belgický tenista si v Monte Carlu připsal proti světové dvojce svůj první skalp hráče Top 3, když zvítězil po více než dvou a půl hodinách boje a potřetí v kariéře a poprvé na antuce postoupil do semifinále turnaje Masters 1000. O své největší finále si zahraje s devítinásobným šampionem Rafaelem Nadalem.

V sobotním boji o své největší finále Goffin vyzve devítinásobného vítěze turnaje Rafaela Nadala, s nímž se utkal dosud jen na exhibici v Abú Dhabí. Třicetiletý Španěl v závěrečném čtvrtfinále porazil 6-4 6-4 čtyřiadvacetiletého Argentince Diega Schwartzmana, který hrál svůj životní turnaj a navzdory dnešní porážce se poprvé posune do Top 40. Neměl to však vůbec snadné. V první sadě neudržel vedení 4-1 a za stavu 4-4 musel odvracet brejkbol. Ve druhém setu pak přišel o vedení 2-0 a prohrával 2-4. Pak však předvedl skvělý závěr, když zápas zakončil ziskem 14 fiftýnů v řadě. Favorizovaný Nadal na mečbol trefil vítězný forhend po lajně, na winnery však prohrál 19-22. Zároveň ale udělal o devět chyb méně, než soupeř, s nímž neztratil set ani ve třetím vzájemném střetnutí.

Sedmý hráč světa Nadal, který dnes ve svém 402. zápas na antuce zaznamenal 368. výhru, v Monte Carlu útočí na svůj již 10. triumf. V minulosti dominoval v sezonách 2005-2012 a loni. Letos svěřenec Carlose Moyi Nadal odehrál pět turnajů na tvrdém povrchu a na třech došel do finále. Na svůj jubilejní 70. titul a rekordní 50. z antuky však čeká už jedenáct měsíců.