01 Foundación RafaNadal05 Gallery

RG: Nadal setřel Djokoviče v epickém zápasu

RG: Nadal setřel Djokoviče v epickém zápasu

Rafael Nadal odehraje své osmé finále Roland Garros poté, co porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče 6:4, 3:6, 6:1, 6:7(3), 9:7 za čtyři hodiny a 37 minut v pulzujícím semifinálovém střetu v pátek v Paříži.

„Musíš hru milovat,“ řekl Nadal. „Musíte ocenit to, co děláte v každém okamžiku. Naučil jsem se během celé své kariéry užívat si utrpení, tento druh zápasů jsou velmi zvláštní. Nemusíte dostat každý den příležitost zahrát si tento druh zápasů. Takže i když během těchto zápasů trpíte, tak si i přesto tyto okamžiky opravdu užijete..“

Španěl se utká tváří v tvář se čtvrtým nasazeným, Davidem Ferrerem ve finále již tuto neděli. Žene se za svým 12-tým grandslamovým šampionátem a vítězí FedEx ATP Head2Head rekordem nad Ferrerem 19-4 (to znamená, že má Ferrer bilanci nad Rafou 4 a Rafa nad ním 19).

Oddělovač

27-letý Nadal má bilanci 58-1 na Roland Garrosu a může se stát prvním člověkem v historii, který vyhrál osm titulů grandslamu na této akci. Levák utrpěl jedinou porážku v Paříži před čtyřmi lety ve čtvrtém kole proti Robinu Söderlingovi.

Nadal si zlepšil bilanci na 20-15 nad Djokovičem v jejich FedEx ATP Head2Head sérii. Srba také porazil na Roland Garros v roce 2012 ve finále a v roce 2007-08 v semifinále.

Djokovič zasadil Nadalovi krutou porážku v jejich předchozím střetnutí v Monte-Carlo Rolex Masters, kde ukončil Španělovo vítězství 46 zápasů bez porážky na této akci. Projevilo se to nějak na Rafovi? Španěl byl dvěma body od vítězství, když vedl 6:5, 30/15 ve čtvrtém setu, no Djokovič to dotáhl a vrátil se do vedení. Nadal to pak otočil 2:4 v dramatickém pátém setu a dal zápasu fascinující finiš.

„Byl to opravdu emotivní zápas,“ řekl Nadal. „Ale oba jsme hráli na velmi vysoké úrovni. Takže tento druh zápasu udělal tento sport velkolepým. Jsem spokojen se svou hrou a více než spokojen s tím, jak jsem bojoval v pátém setu po ztrátě obrovské šance v tom čtvrtém. To bylo asi to nejtěžší, co jsem musel udělat.“

„Byl to neuvěřitelný zápas, kterého jsem byl součástí, ale všechno co teď cítím je zklamání,“ řekl Djokovič. „Gratuluji svému soupeři, protože prokázal odvahu ve správném okamžiku a šel na střely. Když dal brejk v pátém setu, hrál neuvěřitelně ze základní čáry. Blahopřeji mu, protože tohle je ten důvod, proč je šampionem. To je důvodem, proč ovládá Roland Garros po mnoho let, já musím čekat až na příští rok.“

Nadal se dostal do devátého finále v několika turnajích od svého návratu po zranění levého kolene, které ho odsunulo mimo hru na sedm měsíců (od února). Rodák z Mallorky vyhrál sérii 21 zápasů po tom, co vyhrál tři po sobě jdoucí tituly na Barcelona Open Banc Sabadell (porazil Almagra), Mutua Madrid Open (porazil Wawrinku) a Internazionali BNL d’Italia v Římě (porazil Federera), porážka přišla ve finále Monte-Carlo Rolex Masters.

26-letý Djokovič byl kandidátem stát se osmým mužem v historii získat kompletní Grand Slam a dal Nadalovi pořádně zabrat, víc než Söderling.

Original article: ATP World Tour

Oddělovač

1 Nadalista Comment


1 Nadalista Comment »
  1. zrovna jsem ho nevidela 🙁 konecne mu to natrel 🙂

    Comment od ♥Anďa SB♥ — 2013-06-13 @ 19.28

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Name:

Email:

Website:

My best memory of @rolandgarros? The @rafaelnadal victory in 2012. #VamosRafa #RG2012 #RN means everything to me!

Fotka zveřejněná uživatelem @rafaelnadalczech,

Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Ask.fm: RafaelNadalCZ
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafael Nadal 4fan Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: Endora.cz
Visitors:
RafaelNadal.cz

RafaelNadal.4fan.cz
Rafa: Můj příběh představuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

K tomuto webu patří i fanouškovská stránka na sociální síti Facebook. Nachází se zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, kteří jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, podpoř tuto stránku "LIKEM" a přidej se tak k ostatním fanouškům a staň se členem česko-anglického fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Fanclub Rafa

Foundation Rafa Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, Nadalistas.com a nyní funguje na dvou adresách www.RafaelNadal.4fan.cz a RafaelNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: RafaelNadal.cz is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2017 www.rafaelnadal.4fan.cz | Back to top Designed by RafaelNadal | Proudly hosted by Hosting Endora

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat