01 Foundación RafaNadal05 Gallery

Vam8s Rafa! Let's Go RG Champion!

Vam8s Rafa! Let’s Go RG Champion!

Španělský tenista Rafael Nadal a Američanka Serena Williams (já osobně ženský tenis nepreferuji ani nijak nepodporuji, no něčím mě učarovala, ona a její ségra jsou zkrátka Šelmy :D) jsou jasnými favority na celkový triumf ve dvouhře na druhém grandslamovém turnaji sezony Roland Garros, oba nastupují jako držitelé double Madrid – Řím.

Přináším z tohoto článku informaci jenom spojenou s Nadalem, originál článek naleznete ZDE

Rekonvalescent Nadal, potenciální soupeř Martina Kližana (ze Slovenska) ve 2. kole, se bude usilovat o svůj už 8. titul nedaleko Boloňského lesíku a po sezonách 2005 – 2008 a 2010 – 2012. Doposud jedinou místní prohru utrpěl v osmifinálovém 4. kole roku 2009 od Švéda Robina Söderlinga. Obhájce primátu ještě nikdy neprohrál v 1. kole RG, ve 2. kole se to naposledy přihodilo Španělovi Juanovi Carlosovi Ferrerovi v roce 2004.

„Je pravda, že grandslamové akce jsou výjimečné, ale pro mne hodně znamenají i triumfy v Barceloně, Madridu nebo Římě. Vážně vyhlašuji, že neberu tyto turnaje jen jako přípravu. Bez ohledu na statut akcí jdu vždycky na kurt s ambicí počínat si co nejlépe a se stejným zanícením,“ vyhlásil na páteční tiskové konferenci v rámci Media Day brzy 27-letý levoruký Malorčan Nadal (nar. 3. června 1986 v Manacoru), který ze zdravotních důvodů nuceně vynechal dva předcházející Majors.

OddělovačRafa vstoupil do sezony až koncem února, navzdory tomu už figuruje na čele bodování Emirates ATP Race to London 2013 – z osmi startů vytěžil identický počet průniků do finále a šest titulů. Na úrovni velké čtverky jich zatím má na kontu 11.

Pohár mušketýrů ze startujících hráčů kromě Nadala získal pouze Roger Federer. Švýcar tím v sezoně 2009 završil tzv. kariérní grandslam. Celkem se na úrovni velké čtyřky radoval 17-krát, naposledy minulý rok na trávě ve Wimbledonu. Teď s ambicí o zkompletování kariérního Grand Slamu vyrukuje první muž rankingu ATP pro nasazování, Novak Djokovič ze Srbska.

Svěřenec Mariána Vajdu (ze Slovenska) prohrál loni ve finále RG s Nadalem ve čtyřech setech – 4:6, 3:6, 6:2, 5:7. Celkově má proti Španělovi nepříznivé skóre 15:19, zdolal ho však u dosud poslední konfrontace v dubnu ve finále na antuce v Monte Carlu (6:2, 7:6/1). Mohou na sebe narazit už v semifinále.

Novak řekl: „Cítím, že mi nechybí sebevědomí. Vyhrál jsem v této sezoně grandslamový turnaj. Přidal jsem k tomu Monte Carlo, které je nejdůležitější antukovou akcí směrem k Roland Garros. Navíc jsem tam zvítězil nad nejlepším hráčem na tomto povrchu Nadalem, co mi dalo nezbytnou víru v mé schopnosti.“

Oddělovač

3 komentáře


3 komentáře »
  1. ja som už pozerala nejaké zápasy z Roland Garros na Nova Sport 🙂 Dúfa, že Rafa vyhrá 🙂

    Comment od Miška* — 2013-05-30 @ 18.49

  2. je jasny favorit, ale ja to preju Rogerovi .)

    Comment od ♥Anďa SB♥ — 2013-05-30 @ 19.27

  3. Tak Rafa je favorit tak nějak často 😀 Ostatně i Serena 😀 Mám to s tím ženským tenisem podobně jako ty, já většinou koukám jenom na ty naše, případně teda občas mrknu na Serenu a tak, ale moc mě to nebere, rozhodně ani zdaleka tolik jako mužský tenis… hm… čím to bude? Tak k tomu Rafovi… 😀 Samozřejmě bych mu to přála a rozhodně bych se nezlobila, kdyby vyhrál, ačkoliv mé preference jsou jinde, ale já fandim poslední dobou tak nějak Rogerovi i Rafovi stejně 😀 takže to s klidem v duši přeju oběma 😀

    Comment od Angie. — 2013-05-30 @ 20.45

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Name:

Email:

Website:

My best memory of @rolandgarros? The @rafaelnadal victory in 2012. #VamosRafa #RG2012 #RN means everything to me!

Fotka zveřejněná uživatelem @rafaelnadalczech,

Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Ask.fm: RafaelNadalCZ
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafael Nadal 4fan Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: Endora.cz
Visitors:
RafaelNadal.cz

RafaelNadal.4fan.cz
Rafa: Můj příběh představuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

K tomuto webu patří i fanouškovská stránka na sociální síti Facebook. Nachází se zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, kteří jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, podpoř tuto stránku "LIKEM" a přidej se tak k ostatním fanouškům a staň se členem česko-anglického fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Fanclub Rafa

Foundation Rafa Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, Nadalistas.com a nyní funguje na dvou adresách www.RafaelNadal.4fan.cz a RafaelNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: RafaelNadal.cz is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2017 www.rafaelnadal.4fan.cz | Back to top Designed by RafaelNadal | Proudly hosted by Hosting Endora

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat