01 Foundación RafaNadal05 Gallery

NAPSÁNO DNE 2013, Led 26th ADMINKOU

Čtyři a půl roku poté, co spolu poprvé hráli na grandslamu, prolomil britský tenista Andy Murray další psychologickou hranici na turnaji velké čtyřky porazil Rogera Federera. Vysloužil si tím postup do finále Australian Open, kde zítra (9:30 SEČ) potká Novaka Djokoviče. Proti světové jedničce nepůjde jako favorit, ale ani bez šancí. Ukázal totiž další vzestup.

MELBOURNE/PRAHA – Podruhé za sebou bude mít mužské finále na grandslamu stejné obsazení. V „remaku“ bitvy o korunu z US Open se v Melbourne střetnou Andy Murray, vítěz z New Yorku, a první tenista světa Novak Djokovič.
„Doufám, že to bude bolet,“ řekl Murray. „To by znamenalo, že to bude dobrý zápas.“
Už jen tím, že se do finále dostal, dodal vysoký Brit další argumenty ke svému zlepšování, které je pod vedením Ivana Lendla znatelné. Murray v semifinále porazil Rogera Federera v pětisetové bitvě 6:4, 6:7, 6:3, 6:7 a 6:2 a v páté sadě legendárního Švýcara zcela deklasoval – vyhrál 16 z 19 bodů při svém podání, pro vítězství si došel suverénně stylem šampionů. Federera zdolal na grandslamu poprvé.

„Vytvářel si víc šancí než já. Měl jsem problémy dostat se do jeho servisu,“ přiznal Federer, jehož pohyb vypadal v páté sadě poměrně odevzdaně. FedEx nastoupil do semifinále po středeční dlouhé řeži s Jo-Wilfriedem Tsongou, což se na něm podepsalo.
Plus proti němu byl Murray…
Ten hráč, který nad ním vedl 1:0 vloni ve fimále Wimbledonu, ale pak vyklidil pole. Od té doby uteklo ale v tenise hodně vody…
Murray, posílený tituly z plympiády i US Open, nepustil diktaturu ze svých rukou a nezlomil ho ani vynikající Federerův výkon na konci 4. setu, kdy podával na vítězství v zápase.
„To je normální, že se časem a věkem učíte, nabíráte zkušenosti, jste odolnější. Andy vypadá na kurtu klidnější v těchto velkých zápasech. Vyhrál zaslouženě,“ přiznal soupeři Federer.
Sám se rval ze všech sil a předvedl i na svoje poměry nevídané emoce, když ve čtvrté sadě naběhl k síti a cosi pokřikoval na svoji stranu. Zjevně Britovi vzkazoval: „Ještě se neusmívej, napřed mě musíš porazit!“
Což se Murraymu o několik desítek minut později přece jen podařilo.
„Na začátku pátého setu jsem hrál svůj nejlepší tenis v zápase. Samozřejmě jsem s Rogerem prohrál hodně zápasů, včetně hodně těch důležitých. Vyhrát tento je pro mě velice hezké,“ dmul se.
Vítěz, jemuž na tribuně tleskal i americký herec Kevin Spacey, ztratil dosud na Australian Open jen tři sety a může se stát prvním tenistou historie, který po svém premiérovém grandslamovém titulu přidá hned na následující akci i druhý.

Zdroj:  Deník Sport

No Nadalista(s) Comments


No Nadalista(s) Comments »
  1. Moc mě mrzí, že nevyhrál :ˇ(

    Comment by tayswiftcz — 01/27/2013 @ 14.39

  2. Doufám, že to bude bolet,“ řekl Murray. „To by znamenalo, že to bude dobrý zápas.“ to je paradny vyrok 🙂

    Comment by Mirco — 01/28/2013 @ 13.07

  3. Nikdy bych nevěřila tomu, že by Andy mohl porazit Rogera, ale ten zápas mu jednoznačně patřil a vyhrál právem. Je vidět, že spolupráce Andyho a Ivana Lendla se vyplácí a jak řekl Novak při děkovné řeči – Andy má jednoznačně na to, aby vyhrál příštích pár Grand Slamů. Nikdy nebyl mým favoritem, ale uznávám, že hraje špičkový tenis, také doufám, že bude dále pokračovat v krocení svých emocí. 😀

    Comment by Vii — 01/28/2013 @ 14.22

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Name:

Email:

Website:

*Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Ask.fm: RafaelNadalCZ
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafael Nadal 4fan Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: Endora.cz
Visitors:
RafaelNadal.cz

RafaelNadal.4fan.cz
Rafa: Můj příběh představuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

K tomuto webu patří i fanouškovská stránka na sociální síti Facebook. Nachází se zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, kteří jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, podpoř tuto stránku "LIKEM" a přidej se tak k ostatním fanouškům a staň se členem česko-anglického fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Fanclub Rafa

Foundation Rafa Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, Nadalistas.com a nyní funguje na dvou adresách www.RafaelNadal.4fan.cz a RafaelNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: RafaelNadal.cz is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2018 www.rafaelnadal.4fan.cz | Back to top Designed by RafaelNadal | Proudly hosted by Hosting Endora

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich