01 Foundación RafaNadal05 Gallery

NAPSÁNO DNE 2013, Led 31st ADMINKOU

Davis Cup bez Radka Štěpánka

Davis Cup bez Radka Štěpánka

„Zvládnou to i beze mě,“ věří týmu Radek Štěpánek…

Už o víkendu čeští tenisté vykročí za obhajobou slavného Davis Cupu – ale bez půlky osvědčené party. Tomáš Berdych totiž pro zápas 1. kola ve Švýcarsku ztratil kumpána Radka Štěpánka, s nímž kosil všechny soupeře. Hrdina loňského finále musí na operaci vyhřezlé ploténky a na šest neděl je mimo hru. „Mrzí mě to, ale věřím, že kluci to zvládnou i beze mě,“ řekl včera (pozn. Neděli), kdy se loučil s výpravou cestující směr Ženeva. Jeho roli včetně účasti ve čtyřhře na sebe vezme Lukáš Rosol, Češi jsou stále favorité.

Za dva měsíce spadl z vrcholu hory na dno řeky. Raděk Štěpánek, hrdina daviscupového finále se Španělskem, musí na operaci vyhřezlé ploténky v oblasti krční páteře. Na kurtech bude chybět v ideálním případě šest týdnů, což zahrnuje i nadcházející první kolo Davis Cupu ve Švýcarsku. V týmu ho nahradil Ivo Minář.

PRAHA – Na ruzyňské letiště přišel oblečený celý do černého, což výmluvně odráželo jeho náladu. Při každém pohybu se bolestivě kroutil. Zatímco jeho spoluhráči nastupovali do letadla směr Ženeva, Raděk Štěpánek se smiřoval se svým osudem. Tento týden absolvuje operaci a minimálně na příštích šest neděl může na tenisové zápasy zapomenout.
„Mrzí mě, že nemůžu na utkání odcestovat. Po tom, co jsme loni zažili a co se nám podařilo, jsme chtěli pokračovat dál. Ale věřím, že kluci to první kolo zvládnou i beze mě,“ vyprávěl 34. tenista žebříčku.
Už v Austrálii na začátku sezony víc marodil, než hrál. Infekce v oku, problémy s mezižeberním svalem. Prvním grandslam sezony dotáhl i díky skvělé předsezonní přípravě do 3. kola a důstojné rozlučky proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. Když se však vrátil domů, problémy se vrátily. A zhoršovaly se. Štěpánek přestal cítit pravou ruku, denně konzultoval svůj stav s profesorem Pavlem Kolářem. A v sobotu padl verdikt: operace.
„Jedná se o výhřez meziobratlové ploténky v dolní části krční páteře, která je v oblasti výstupu nervu, který inervuje svaly. Pro potíže s oslabením horní i dolní končetiny i výrazným nálezem na magnetické rezonanci jsme se rozhodli pro radikální řešení,“ popsal Pavel Kolář.

Operaci zvolili za řešení i kvůli tomu, že se jedná o recidivu. Stejnou potíž měl Štěpánek již v roce 2006. Tehdy po životním grandslamovém výsledku, čtvrtfinále Wimbledonu, přišel o další půlrok kariéry. Nyní dostal direkt po daviscupovém veleúspěchu. Pauza by však měla být výrazně kratší.
„Za předpokladu, že všechno bude dobře probíhat, by se mohl Radek vrátit do šesti týdnů zpátky k tenisu,“ pravil profesor Kolář.
Už po dvou týdnech od operace může začít Štěpánek s lehkou zátěží. Teoreticky by se mohl vrátit již na velký betonový turnaj v Miami (od 20. března) či na start antukové sezony v Monte Carlu (od 14. dubna). Mezi těmito dvěma akcemi je však také čtvrtfinále Davis Cupu, v němž vítěz duelu Švýcarsko – Česko narazí na lepšího z dvojice Kazachstán – Rakousko.
Tak daleko však český výběr nehledí. Díru v sestavě po Štěpánkovi zalepil kapitán Jaroslav Navrátil povoláním Iva Mináře.
„Je to velká ztráta, ale i tak je v našem týmu síla, aby se nám to povedlo zvládnout,“ řekl lídr Tomáš Berdych v telefonickém rozhovoru. Čtvrtfinalista Australian Open cestuje do Ženevy po vlastní ose a k týmu se připojí dnes.
Role týmové dvojky padne proti Waerinkovi a spol. na Lukáše Rosola, 75. tenistu computeru. „Jsme při neúčasti Radka lehce oslabení, ale je to pořád hodně hratelné. Oni jsou zase bez Federera,“ přemýšlel Rosol, jenž je i nejpravděpodobnější variantou k Berdychovi do čtyřhry.
Proti Švýcarům, jejichž lavička je papírově slabší než česká (viz tabulka), je Štěpánkova absence komplikací, nikoliv neřešitelným problémem.

Radek Štěpánek

Článek z pondělního deníku Sport

No Nadalista(s) Comments


No Nadalista(s) Comments »
 1. No, doufejme, že čtyřhru zvládnou a Tomáš vyhraje, když to Lukášovi nevyšlo..ovšem Wawrinka hrál zase skvěle. Snad to kluci zvládnou a Radkovi přeji, aby se brzy uzdravil:)

  Comment by Vii — 02/01/2013 @ 15.01

 2. skoda :/ ale oni to zvladnu ..drzim palce 🙂

  Comment by Mirco — 02/01/2013 @ 15.49

 3. Ježiši, to je hrozný. Vyhřezlá plotýnka je svině, táta jí měl a málem přestal chodit…ten to teda rozcvičil, bál se operace, ale když je to recidiva, tak už se asi nic jiného dělat nedá, hlavně, aby mu to dobře dopadlo a brzy byl zase fit.

  Comment by Angie. — 02/01/2013 @ 16.18

 4. tak to je velka skoda, ale co raz si hore raz dole aj stym treba zit o tom je spor

  Comment by Mathew — 02/01/2013 @ 16.34

 5. Teďka jsem ho viděla!! I ten pohár Davis Cup!! :DDD A poznala jsem ho jen díky tvému webu xDDD

  Comment by Lussi — 02/08/2013 @ 13.53

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Name:

Email:

Website:

*Site opened: May 24, 2012
Webmiss: Darela
Contact me: E-mail
Ask.fm: RafaelNadalCZ
Site about: tennis player Rafael "Rafa" Nadal
Web name: Rafael Nadal 4fan Cz
Designed by: Darela
Coded by: Darela
Hosting: Endora.cz
Visitors:
RafaelNadal.cz

RafaelNadal.4fan.cz
Rafa: Můj příběh představuje Nadalovy úžasné příběhy jeho vlastníma očima. Tato autobiografie, kterou napsal sám Nadal, nám poskytuje nejvíce odhalující pohled na stále více vynikajícího sportovce známého pro svou skromnost a zdrženlivost.
Chcete vědět víc? Čtěte zde

K tomuto webu patří i fanouškovská stránka na sociální síti Facebook. Nachází se zde vysoká škála fanoušků nadějného tenisty, kteří jsou oddaní a Rafa jim vděčný za veškerou podporu. Jsi-li i ty jeho fanouškem, podpoř tuto stránku "LIKEM" a přidej se tak k ostatním fanouškům a staň se členem česko-anglického fanclubu! Děkuji všem příznivcům za podporu!
Fanclub Rafa

Foundation Rafa Fond vznikl v listopadu roku 2007 a oficiální prezentace se uskutečnila v únoru 2008 v Manacor Tennis Clubu na Mallorce ve Španělsku. Nadace se soustřeďuje na sociální práci a rozvojovou pomoc především na dětství a mládí. V čele je Rafova matka a otec je místopředsedou ...

Tento web měl tyto podoby - RafaelNadal.blog.cz, Nadalistas.com a nyní funguje na dvou adresách www.RafaelNadal.4fan.cz a RafaelNadal.cz. Stránka je určená pro všechny fanoušky Rafy, říkajíc si Nadalistas. Je vůbec první aktivní českou webovkou na netu! Není nijak spojena s Rafou, jeho rodinnými příslušníky ani jeho týmem. Web nijak neprofituje, je tvořen pro fanoušky fanoušky! Dále: Všechno co tu naleznete jsou informace psány mnou, čerpám také z jiných zdrojů, které uvádím do článků, tudíž všechna práva patří jejich vlastníkům, nejsem zodpovědná za neúplné informace. Ze zahraničních stránek překládám informace já, proto prosím, že jestli budete kopírovat z tohoto webu, budete uvádět zdroj, nebo alespoň odkaz na něj! Děkuji za každou návštěvu, a snad se sem ještě zastavíte...

English: RafaelNadal.cz is an unofficial and non-profit fansite dedicated to Rafa Nadal. I am not associated with Rafa Nadal and his management. All information and material found on this site is for entertaiment purposes only. I do not claim ownership over any images or media found at this site. All material is copyright to their respectful owners and no copyright infringement is intended.

MORE INFORMATIONS

TOPlist

© 2012 - 2018 www.rafaelnadal.4fan.cz | Back to top Designed by RafaelNadal | Proudly hosted by Hosting Endora

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain